6 טיפים לקניית משאית יד שניה בצורה בטוחה

אם לא פשוט לקנות רכב יד שניה, הרי שיהיה קשה ומאתגר עוד יותר לקנות משאית משומשת. ברכישה של משאיות יד שניה יש לא מעט פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, בין היתר בגלל שמדובר בהוצאה גבוהה. על מנת להקל על התהליך המורכב, לפניכם מדריך עם שישה טיפים שמומלץ להיעזר בהם בתהליך של רכישת משאית יד שניה.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת משאית יד שניה?

  • הכנת רשימת צרכים – למה מיועדת המשאית? אילו נסיעות או פעולות היא תידרש לבצע? איזה סוג של מטען? והאם נדרשת מערכת קירור? האם לצד הנהג יש צורך במושבים נוספים, ואם כן – כמה?
  • תקציב – חשוב לבצע סקר שוק יסודי ומקיף על מנת להתכונן לרכישה מבחינת כלכלית. כדאי לקחת בחשבון שבניגוד לרכישת רכב, רכישה של משאית יד שנייה היא הוצאה שמחזירה את עצמה מעצם השימוש במשאית לצורכי עבודה. בנוסף, ישנן חברות שמציעות מסלולי מימון משתלמים.
  • סיבת המכירה – אל תתביישו לשאול את המוכר מדוע הוא מעוניין למכור את המשאית. חשוב להבין לעומק האם מדובר במשאית עם בעיות מכאניות כלשהן או שמא המכירה מבוצעת לשם שדרוג וקניית משאית חדשה ומתקדמת יותר.
  • בדיקת מערכות – משאיות יד שניה הכרחי לקחת לבדיקה במכון חיצוני שבו אפשר לקבל מושג אודות המצב המדויק שלהן. בנוסף, חשוב לבדוק אודות חלקים בעלי תוקף שיש צורך להחליפם בקרוב, כדוגמת רצועת טיימינג, צמיגים ומצבר. לעיתים, הוצאה עבור חלקים שכאלה עשויה להסתכם בעוד אלפי שקלים.
  • מצב המנוע – יש לתת תשומת לב למודל המנוע, האם אי פעם בוצעו בו תיקונים או שדרוגים ומהי יכולת הפעולה שלו. משאית נדרשת למאמץ רב ונמצאת שעות רבות בדרכים – חשוב שתגיע עם מנוע מתאים.
  • נסיעת מבחן – לנסיעת מבחן יש תפקיד משמעותי בקבלת החלטה, והיא חלק מתהליך רכישת משאיות יד שניה. כדאי לשלב נסיעה בתוואי דרך חריגים או מאתגרים על מנת לבחון את ההתמודדות של המנוע והמערכות המכאניות.

באיסוזו משאיות תמצאו מגוון רחב של משאיות ארגז/יבש סגור או משאיות קירור למכירה אחרי השבחה ותיקונים בהתאם. כל המשאיות מטופלות במוסכים מורשים, דבר המבטיח לכם שקט וביטחון בעת רכישת המשאית.

article image

משאיות סומו קירור

משאית קירור היא משאית שעל השלדה שלה מורכבת יחידת קירור. משאיות קירור נחשבות לסוג משאיות פופולרי מאוד, ומשרתות בתי-עסק ממגזרים שונים בתעשייה. כיצד תוכלו לבחור נכון את משאית הקירור הבאה שלכם, מהי החשיבות של משאית קירור ומה הם הדגמים והמשקלים הקיימים?
להמשך קריאה
article image

יתרונות של קניית משאית יד שניה דרך איסוזו

המשאיות של איסוזו נחשבות למשאיות הטובות ביותר בעולם, ומגיעות במגוון משקלים ולמגוון רחב של שימושים – החל מהובלת רהיטים ועד להובלה בקירור. רכישת משאית יד שניה דרך היבואן הרשמי של חברת איסוזו בישראל היא חוויה יוצאת דופן בהיבטי שירות ואחריות.
להמשך קריאה
article image

חדש בישראל! אתר סחר לרכישת משאיות ישירות מהיבואן

מפיצת איסוזו משאיות, יוניברסל משאיות ישראל, השיקה אתר סחר לרכישת משאיות אונליין. באתר מוצגות מגוון רחב של משאיות איסוזו יד שנייה, שנמכרות ישירות מהיבואן. הלקוח יכול לבחור לו בקלות ובנוחות את המשאית המתאימה ביותר לעסק שלו. לדברי יוניברסל, אחד החידושים המעניינים באתר הסחר, שכל המשאיות מוצגות בשקיפות מלאה עם  היסטוריית הטיפולים שלהם, כך שכל לקוח יכול לצפות בהיסטוריית הטיפולים, מהרגע שהמשאית עלתה על הכביש.
להמשך קריאה
article image

משאיות בטוחות - איסוזו עושים סדר בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החמים שעל הפרק, והמדינה עושה מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות דרכים. כשמשאיות וכלי רכב כבדים אחרים מעורבים בתאונה, זה בדרך כלל מסתיים באסון – זה מוביל אותנו לחשיבות הגבוהה של בטיחות ומיגון המשאית עליה אנחנו נוהגים ראיון עם יניב ויסברג - מנהל מחלקת שירות ותמיכה טכנית - בנושא הבטיחות של משאיות איסוזו
להמשך קריאה
article image

כיצד לנהוג נכון ובטוח במשאית שלך?

משאית הינה כלי רכב גדול ובעל עוצמה, ולכן, הנוהג בה חייב לנהוג בזהירות מרבית ותוך כדי שמירה על חוקי תעבורה ועל כללים ברורים ומוגדרים. נכון הוא, שחוקי התעבורה הרבים נותנים מענה טוב לכל המקרים שניתן להיתקל בהם על כבישי הארץ. אבל כל נהג חייב להיות גם חכם ולהצטייד בסבלנות ובמתינות בכבישים העמוסים. הכלל הזה חשוב שבעתיים במקרים של נהגי משאיות. משאית כבדה ויכולת הבלימה שלה מוגבלת יותר. כושר התמרון שלה קטן, יחסית, לכלי רכב קטנים, שדה הראייה שלה לצדדים ולאחור מוגבלים.
להמשך קריאה