משאיות בטוחות – איסוזו עושים סדר בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החמים שעל הפרק, והמדינה עושה מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות דרכים. כשמשאיות וכלי רכב כבדים אחרים מעורבים בתאונה, זה בדרך כלל מסתיים באסון – זה מוביל אותנו לחשיבות הגבוהה של בטיחות ומיגון המשאית עליה אנחנו נוהגים.

על פי נתוני עמותת אור ירוק, משאיות מעורבות פי 6 יותר בתאונות דרכים קטלניות מאשר כלי רכב פרטיים. יתרה מכך, בשנים האחרונות שיעור התאונות בהן היו מעורבות משאיות (3.5), גדול יותר משיעורן על הכביש (1.5%). הסיבות לתאונות הרבות של כלי הרכב האלה הן מגוונות – בישראל חסרים אלי נהגי משאית, מה שמוביל לשעות נהיגה ארוכות. בנוסף, נהגי משאית נדרשים לנהוג מרחקים למרחקים ארוכים ובכבישים מפותלים, שחלקם אינם מתוחזקים טוב בהיבטים של תאורה ואיכות הכביש. התאונות, כשהן כבר קורות, הן קטלניות: המשאיות הן כבדות, יש להן "שטחים מתים" שמקשות על זיהוי כלי רכב קטנים ומרחק העצירה שלהן ארוך יותר. לרוב, זה לא ייגמר במכה קלה לפח.

ראיון עם יניב ויסברג – מנהל מחלקת שירות ותמיכה טכנית – בנושא הבטיחות של משאיות איסוזו

איך ניתן להילחם בתאונות הדרכים בכלל ובתאונות בהן מעורבות משאיות בפרט, כיצד מערכות הבטיחות עובדות ומה הפך את איסוזו למובילה בתחום הבטיחות? כל התשובות כאן.

שאלה: נושא הבטיחות בכבישים ובמיוחד במשאיות חשוב מאין כמוהו – איך פותרים את המצב?
תשובה: כמותג רכבים בעל מוניטין, אנחנו באיסוזו חושבים קודם כל על הבטיחות של הנהג ועל המשתמשים האחרים בדרך. רכב – יפה, מאובזר ומהיר – לא שווה דבר ללא מערכות בטיחות ששומרות על חיי הנהג. אנחנו מאמינים בתרבות נהיגה נכונה ועל פי החוק, הכוללים זמן מנוחה סביר, שמירת מרחק ונהיגה במהירות המותרת, בשילוב של מערכות בטיחות מתקדמות ואיכותיות.

שאלה: ברכות, איסוזו השיקה גרסאות חדשות המציעות מערכת בלימה אוטונומית ומתלה אוויר אחורי, איך קרה שביססתם את מעמדכם כמובילים בשוק?
תשובה: איסוזו רואה חשיבות עליונה לבטיחות הרכבים שלה ומשקיעה מאמצים רבים בנושא. כל המשאיות כולל משאיות יד שניה באיסוזו נדרשות לעמוד בסטנדרט גבוה  – מערכת סטייה מנתיב שתספק לנהג התרעה במקרה בו הוא סוטה מנתיב הנסיעה שלו. באיסוזו המערכת מתוקנת באופן אינטגרלי במשאיות שבמפעל ההרכבה ביפן, ללא צורך להוסיפה כאביזר נלווה, וזאת ללא תוספת תשלום. המערכת בנויה ממצלמה קדמית המותקנת ליד המראה המרכזית, והיא מתריעה לנהג על ידי צפצוף חזק ונורות בלוח המחוונים.

שאלה: מערכת בלימה אוטונומית ומתלה אוויר אחורי במשאיות? איך זה בדיוק עובד וכיצד זה משפיע על הבטיחות במשאית?
תשובה: מתלווה אוויר אחורי מבטיח פחות זעזועים למטען, מה שמוביל לחוויית נסיעה חלקה ולצמצום הסיכויים של תאונה בעקבות נפילת חלקים. מערכת בלימת חירום אוטונומית כוללת מכ"מ אשר מתריע במקרה של אי-שמירת מרחק מהרכב שנוסע מלפנים. במקרים קיצוניים, בהם הנהג אינו בולם על אף התרעות המערכת, היא תבלום באופן אוטומטי את המשאית כדי להקטין את נזקי התאונה ואף למנוע אותה כליל. על מנת למנוע מצב של התרעות שאינן רצויות, הנהג יכול להגדיר מראש את המרחק הרצוי מהרכב שלפניו שיפעיל את המערכת.

שאלה: מה עוד יש במשאיות של יסוזו שתורם לבטיחות?
תשובה: כלל המשאיות של יסוזו מאובזרות באביזרי נוחות ובטיחות. בנוסף למערכת מתלווה האוויר והבלימה האוטונומית, המשאיות שלנו מצוידות במערכת להתרעה על סטייה מנתיב, זוג כריות אוויר, קדם-מותחנים לחגורות הבטיחות, מצלמת נסיעה לאחור, תאי איחסון רבים המונעים התעסקות וצפיפות בזמן הנהיגה, מערכת מולטימדיה עם מסך גדול וברור ועוד.

 

article image

משאיות סומו קירור

משאית קירור היא משאית שעל השלדה שלה מורכבת יחידת קירור. משאיות קירור נחשבות לסוג משאיות פופולרי מאוד, ומשרתות בתי-עסק ממגזרים שונים בתעשייה. כיצד תוכלו לבחור נכון את משאית הקירור הבאה שלכם, מהי החשיבות של משאית קירור ומה הם הדגמים והמשקלים הקיימים?
להמשך קריאה
article image

יתרונות של קניית משאית יד שניה דרך איסוזו

המשאיות של איסוזו נחשבות למשאיות הטובות ביותר בעולם, ומגיעות במגוון משקלים ולמגוון רחב של שימושים – החל מהובלת רהיטים ועד להובלה בקירור. רכישת משאית יד שניה דרך היבואן הרשמי של חברת איסוזו בישראל היא חוויה יוצאת דופן בהיבטי שירות ואחריות.
להמשך קריאה
article image

6 טיפים לקניית משאית יד שניה בצורה בטוחה

רוצים לדעת מה חשוב לבדוק לפני רכישת משאית יד שניה? ברכישה של משאיות יד שניה יש לא מעט פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, היכנסו למאמר לקריאת הטיפים החשובים ביותר ברניית משאית יד שנייה
להמשך קריאה
article image

חדש בישראל! אתר סחר לרכישת משאיות ישירות מהיבואן

מפיצת איסוזו משאיות, יוניברסל משאיות ישראל, השיקה אתר סחר לרכישת משאיות אונליין. באתר מוצגות מגוון רחב של משאיות איסוזו יד שנייה, שנמכרות ישירות מהיבואן. הלקוח יכול לבחור לו בקלות ובנוחות את המשאית המתאימה ביותר לעסק שלו. לדברי יוניברסל, אחד החידושים המעניינים באתר הסחר, שכל המשאיות מוצגות בשקיפות מלאה עם  היסטוריית הטיפולים שלהם, כך שכל לקוח יכול לצפות בהיסטוריית הטיפולים, מהרגע שהמשאית עלתה על הכביש.
להמשך קריאה
article image

כיצד לנהוג נכון ובטוח במשאית שלך?

משאית הינה כלי רכב גדול ובעל עוצמה, ולכן, הנוהג בה חייב לנהוג בזהירות מרבית ותוך כדי שמירה על חוקי תעבורה ועל כללים ברורים ומוגדרים. נכון הוא, שחוקי התעבורה הרבים נותנים מענה טוב לכל המקרים שניתן להיתקל בהם על כבישי הארץ. אבל כל נהג חייב להיות גם חכם ולהצטייד בסבלנות ובמתינות בכבישים העמוסים. הכלל הזה חשוב שבעתיים במקרים של נהגי משאיות. משאית כבדה ויכולת הבלימה שלה מוגבלת יותר. כושר התמרון שלה קטן, יחסית, לכלי רכב קטנים, שדה הראייה שלה לצדדים ולאחור מוגבלים.
להמשך קריאה