איך לקנות נכון משאית יד שנייה?

משאיות נועדו להובלת סחורות, מיטלטלין ותכולות שונות. הן נמצאות  בשימוש של עוסקים מורשים, חברות, תאגידים ממשלתיים ועירוניים ועוד. משאית מטבעה היא כלי רכב גדול, אמין, יציב, חזק ובעל עוצמה. לעצמת המנוע יש משמעות אדירה מאחר והוא מאפשר בניית שלדה חזקה ורחבה וכל אלו מובילים לשרידות גדולה לאורך שנים. לכל פרמטרים הללו יש משמעות שגלומה במחיר הגבוה יחסית של משאית חדשה מהניילונים. בגלל סיבות אלו ואחרות נוספות התפתח בישראל שוק של משאיות למכירה משומשות. האפשרות לרכישת משאית יד שניה טובה לשימוש אישי במחיר הוגן קוסמת לרבים והם מעוניינים לבדוק רכישה כזאת.

האם אנו מעוניינים במשאית יד שניה?

זאת השאלה העיקרית אותה חייב כל מתלבט לעצמו. התשובה לכך תלויה במספר גורמים. טובת העסק היא המדד העיקרי, ובמידה ורכישת משאית תתרום ליעילותו אז אין מנוס. האם רוצים להשקיע במשאית שאיננה חדשה והינה מועדת יותר לתקלות? האם לא כדאי להתאמץ ולנסות לרכוש משאית חדשה לגמרי עם אפס קילומטר?

פרמטרים לבחירת משאית יד שניה

תפקוד המשאית- שאלות שחייבות להישאל הינן בתחום תפקוד המשאית. האם יש צורך במשאית גדולה או קטנה. קיימות משאיות קלות, בינוניות וכבדות, משאיות ארגז/ארגז סגור יבש וכן משאיות קירור. בכל קטגוריה יש מספר דגמים בעלי נפחי טון שונים. ההחלטה צריכה להיות קשורה לכמות המטען שאמור להיות מובל, האם בתוך העיר או מחוצה לה, מספר הקילומטרים לנסיעה ביום ועוד. כאשר יש התלבטות בין שני נפחים עוקבים ניתן, אולי, לבחור את הגדול ביותר מתוך ראייה עתידית של העסק. שאלה נוספת נוגעת בשימוש האישי של הבעלים. האם הוא ירצה להשתמש בה גם למטרות שאינן מוגדרות כעבודה.

תחזוקה – שאלות אחרות נוגעות בנושא התחזוקה העתידית. יש לבדוק את עלויות הטיפולים במוסך, עלויות חלקי החילוף, (לרוב, חלקי חילוף של משאיות נפוצות זולים יותר מאלו הנדירות בגלל כמותם וסיבות אחרות). מנועי משאיות בינוניות וגדולות הן מנועי דיזל בעלי נפח גדול יותר. הם מחזיקים מעמד זמן רב יותר ומסוגלים לגמוע מרחקים גדולים עם בלאי מופחת. יש צורך לבצע טיפולים קבועים במשאיות שכוללים בדיקות שמנים ובלמים, החלפת חלקים מתכלים ועוד.

הוצאות תחזוקה נוספות –  הוצאות אחרות הן אגרות, עלויות טסטים, ביטוח ועוד. לנושא הביטוח יש משמעות רחבה. פרמיית ביטוח נקבעת על פי מחיר המשאית ואלמנטים נוספים כמו, וותק הנהג, גילו, תאונות קודמות וגם נושא הגנבות. עלויות פרמיה של דגמי משאיות שמועדות לגניבה גבוהות יותר. כמובן, שיש לבדוק את אמצעי המיגון כנגד גניבות (דוגמת איתורן) שיש להתקין במשאיות. ייתכנו הבדלים משמעותיים בין חברות ביטוח שונות.

השוואה ומחקר – שקלול כל  הפרמטרים הללו, ובמיוחד המחיר, אמורים להוביל את הרוכש להחלטה על סוג המשאית הנדרש וכאן כדאי לעשות בדיקה לצורך השוואה בין הדגמים המוצעים בשוק. הבדיקה אמורה לכלול מחירי דגמי משאיות של יצרנים שונים ובעלי מוניטין כפי שמשתקפים על גבי מחירון פופולארי למשאיות. יש צורך לבדוק את זמינות הטיפולים באזור המגורים וכן, את מהירותם ואיכותם. חברת איסוזו היא חברה  שמייצרת משאיות איכותיות. יש לה להציע מבחר גדול של משאיות יד 2 שטופלו במוסכי החברה המקצועיים השייכים לחברה או המורשים לטיפול על ידה.

בדיקת הפרטים הקטנים – הפרטים הקטנים נשמעים אולי כזניחים אבל במצטבר עלולות להיות להם השלכות לא נעימות שמתבטאות בבזבוז זמן עבודה יקר, בכסף, בעגמת נפש ועוד. לכן, כדאי לבדוק אלמנטים דוגמת באגים, דפקטים ותקלות אופייניות, יתרונות וחסרונות של כל דגם ועוד. את כל אלו ואחרים נוספים להוסיף לשקלול הכולל ולבצע את הרכישה בצורה נכונה, נבונה ובטוחה.

 

article image

משאיות סומו קירור

משאית קירור היא משאית שעל השלדה שלה מורכבת יחידת קירור. משאיות קירור נחשבות לסוג משאיות פופולרי מאוד, ומשרתות בתי-עסק ממגזרים שונים בתעשייה. כיצד תוכלו לבחור נכון את משאית הקירור הבאה שלכם, מהי החשיבות של משאית קירור ומה הם הדגמים והמשקלים הקיימים?
להמשך קריאה
article image

יתרונות של קניית משאית יד שניה דרך איסוזו

המשאיות של איסוזו נחשבות למשאיות הטובות ביותר בעולם, ומגיעות במגוון משקלים ולמגוון רחב של שימושים – החל מהובלת רהיטים ועד להובלה בקירור. רכישת משאית יד שניה דרך היבואן הרשמי של חברת איסוזו בישראל היא חוויה יוצאת דופן בהיבטי שירות ואחריות.
להמשך קריאה
article image

6 טיפים לקניית משאית יד שניה בצורה בטוחה

רוצים לדעת מה חשוב לבדוק לפני רכישת משאית יד שניה? ברכישה של משאיות יד שניה יש לא מעט פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, היכנסו למאמר לקריאת הטיפים החשובים ביותר ברניית משאית יד שנייה
להמשך קריאה
article image

חדש בישראל! אתר סחר לרכישת משאיות ישירות מהיבואן

מפיצת איסוזו משאיות, יוניברסל משאיות ישראל, השיקה אתר סחר לרכישת משאיות אונליין. באתר מוצגות מגוון רחב של משאיות איסוזו יד שנייה, שנמכרות ישירות מהיבואן. הלקוח יכול לבחור לו בקלות ובנוחות את המשאית המתאימה ביותר לעסק שלו. לדברי יוניברסל, אחד החידושים המעניינים באתר הסחר, שכל המשאיות מוצגות בשקיפות מלאה עם  היסטוריית הטיפולים שלהם, כך שכל לקוח יכול לצפות בהיסטוריית הטיפולים, מהרגע שהמשאית עלתה על הכביש.
להמשך קריאה
article image

משאיות בטוחות - איסוזו עושים סדר בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החמים שעל הפרק, והמדינה עושה מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות דרכים. כשמשאיות וכלי רכב כבדים אחרים מעורבים בתאונה, זה בדרך כלל מסתיים באסון – זה מוביל אותנו לחשיבות הגבוהה של בטיחות ומיגון המשאית עליה אנחנו נוהגים ראיון עם יניב ויסברג - מנהל מחלקת שירות ותמיכה טכנית - בנושא הבטיחות של משאיות איסוזו
להמשך קריאה