כיצד לנהוג נכון ובטוח במשאית שלך?

משאית הינה כלי רכב גדול ובעל עוצמה, ולכן, הנוהג בה חייב לנהוג בזהירות מרבית ותוך כדי שמירה על חוקי תעבורה ועל כללים ברורים ומוגדרים. נכון הוא, שחוקי התעבורה הרבים נותנים מענה טוב לכל המקרים שניתן להיתקל בהם על כבישי הארץ. אבל כל נהג חייב להיות גם חכם ולהצטייד בסבלנות ובמתינות בכבישים העמוסים. הכלל הזה חשוב שבעתיים במקרים של נהגי משאיות. משאית כבדה ויכולת הבלימה שלה מוגבלת יותר. כושר התמרון שלה קטן, יחסית, לכלי רכב קטנים, שדה הראייה שלה לצדדים ולאחור מוגבלים. היא תופסת נפח רב בכביש בגלל רוחבה ואורכה. הנהגים אשר נוהגים מאחוריה או לידה מוגבלים ביכולת הראיה שלהם והמשאית בעלת העוצמה הנוסעת לידם ולפניהם די מפחידה. כל אלה הם נתונים שיש צורך להתחשב בהם.

מהירות – נהיגה על משאית מחייבת שמירה על כללי נהיגה בסיסיים שאין לסטות מהם. יש צורך לשמור על מהירות נסיעה תקינה בכבישים עירוניים ובין עירוניים. בכבישים עירוניים יש הפתעות שונות שמגיעות מכיוון של הולכי רגל, רוכבי אופניים, רכבים דו גלגליים אחרים, מכונית ועוד. שמירה על מרחק סביר תגדיל את זמן התגובה ועשויה למנוע תאונות. היא גם תסייע במקרים של טעויות אנוש.

החלפת נתיבים – שדה הראייה המוגבל מחייב החלפת נתיבים בצורה זהירה מחושבת ובוודאי לא פתאומית. לנהגי משאיות יש "שטח מת" שקיים כאשר מכוניות קטנות עוקפות אותו או נוסעות לידיו. הוא אינו רואה אותן כהלכה ויכול לפגוע בהם בעת מעבר נתיב. משום כך, נהג המשאית חייב להיות מודע כל העת לתנועת הרכבים הנמצאת מאחריו או מצידיו. כלומר: הוא חייב להיות בקשר עין מתמיד עם הרכבים הללו. חובת הזהירות הינה בכבישים בין עירוניים ובמיוחד בעירוניים התוססים.

נהיגה בסביבה מאתגרת – משאית הינה כלי רכב קשה לתמרון. הדבר בא לידי ביטוי במיוחד בסביבה עירונית צפופה, בעת חניה, בעת נסיעה לאחור, בעת צורך להיכנס למחסן צר או למוסך, בעת נסיעה בצמוד למכוניות קטנות ועוד. אין ספק שנדרשות מיומנויות נהיגה מיוחדות מנהגי משאיות ובוודאי במצבים מאתגרים. ניתן לרכוש אותם במהלך תקופת נהיגה ארוכה, יחסית, ובהשתלמויות מרוכזות שנעשות על ידי מומחים לנהיגת משאיות. המיומנות חייבת להתבטא בביצוע כל המשימות ללא פגיעה במשאית עצמה, ברכבים אחרים, במבנים, בשערים ובפריטים שונים הקיימים בצידי הכבישים והמדרכות. לדוגמא: נהג משאית הפורק או מעמיס שחורה חייב להיצמד היטב למקום בו מתבצעת העבודה מבלי להפריע לתנועת המכוניות בסביבה. כניסה למחסן בנסיעה לאחור צריכה להתבצע כאשר הוא מתמרן קדימה ואחורה ומסתייע בהגה לצורך כוונון המשאית. מלאכתם של נהגי משאיות כבדות וכאלו שיש להם נגררים ארוכים קשה שבעתיים במצבים כאלו.

משאיות מגוונות מבית איסוזו

איסוזו מייצרת משאיות בגדלים ובנפחים שונים. יש קלות, בינוניות וכבדות שמתאימות מאוד לנהיגה בשטחים עירוניים ובדרכים בין עירוניות. ניתן למצוא אצלה משאית למכירה חדשה או משאיות יד שניה באיכות גבוהה.  המגוון הרחב מסייע מאוד ללקוחות בבחירת המשאית הנוחה  ביותר לתפעול ותמרון. נכון הוא, שצרכי העבודה הם אלו שבעיקר קובעים אבל נושאים כמו כושר תמרון, בטיחות בנסיעה ועוד משפיעים אף הם. הצורך והרצון הוא למצוא את המשאית אשר משלבת את כל האלמנטים והפרמטרים החשובים ללקוח.

article image

משאיות סומו קירור

משאית קירור היא משאית שעל השלדה שלה מורכבת יחידת קירור. משאיות קירור נחשבות לסוג משאיות פופולרי מאוד, ומשרתות בתי-עסק ממגזרים שונים בתעשייה. כיצד תוכלו לבחור נכון את משאית הקירור הבאה שלכם, מהי החשיבות של משאית קירור ומה הם הדגמים והמשקלים הקיימים?
להמשך קריאה
article image

יתרונות של קניית משאית יד שניה דרך איסוזו

המשאיות של איסוזו נחשבות למשאיות הטובות ביותר בעולם, ומגיעות במגוון משקלים ולמגוון רחב של שימושים – החל מהובלת רהיטים ועד להובלה בקירור. רכישת משאית יד שניה דרך היבואן הרשמי של חברת איסוזו בישראל היא חוויה יוצאת דופן בהיבטי שירות ואחריות.
להמשך קריאה
article image

6 טיפים לקניית משאית יד שניה בצורה בטוחה

רוצים לדעת מה חשוב לבדוק לפני רכישת משאית יד שניה? ברכישה של משאיות יד שניה יש לא מעט פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, היכנסו למאמר לקריאת הטיפים החשובים ביותר ברניית משאית יד שנייה
להמשך קריאה
article image

חדש בישראל! אתר סחר לרכישת משאיות ישירות מהיבואן

מפיצת איסוזו משאיות, יוניברסל משאיות ישראל, השיקה אתר סחר לרכישת משאיות אונליין. באתר מוצגות מגוון רחב של משאיות איסוזו יד שנייה, שנמכרות ישירות מהיבואן. הלקוח יכול לבחור לו בקלות ובנוחות את המשאית המתאימה ביותר לעסק שלו. לדברי יוניברסל, אחד החידושים המעניינים באתר הסחר, שכל המשאיות מוצגות בשקיפות מלאה עם  היסטוריית הטיפולים שלהם, כך שכל לקוח יכול לצפות בהיסטוריית הטיפולים, מהרגע שהמשאית עלתה על הכביש.
להמשך קריאה
article image

משאיות בטוחות - איסוזו עושים סדר בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החמים שעל הפרק, והמדינה עושה מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות דרכים. כשמשאיות וכלי רכב כבדים אחרים מעורבים בתאונה, זה בדרך כלל מסתיים באסון – זה מוביל אותנו לחשיבות הגבוהה של בטיחות ומיגון המשאית עליה אנחנו נוהגים ראיון עם יניב ויסברג - מנהל מחלקת שירות ותמיכה טכנית - בנושא הבטיחות של משאיות איסוזו
להמשך קריאה