חסכון בדלק בנסיעה במשאית

בחירת משאית לצרכי עבודה נעשית על פי שיקולים שונים בהם מחיר רכישה והוצאות תחזוקה שוטפות. אחד השיקולים החשובים בהוצאות התפעול הוא ההוצאה הכספית על הדלק. תחשיבי הובלת מוצרים מבוססים רבות על ההוצאה עבור דלק. בתוך התמחור יש אמנם שיקולים של שעות עבודה, בלאי חלקי המשאית, עלויות תיקונים וטיפולים במוסך, אבל דלק הוא הוצאה ישירה ומיידית. למשאית חסכונית בדלק יש, לרוב, עדיפות על אחרות במיוחד כאשר מדובר על רכישת משאית יד 2, השכרת משאית לטווח ארוך או קצר ועוד.

התאמת משאית לצרכים

ניתן לבחור משאית על פי הצורך ובהתאם לשיקולי חיסכון בדלק. במידה והצרכים מוגבלים למשימות הובלה מסוימות אז אין טעם לרכוש משאית כבדה  וגדולה מדי. אפשר לבחור משאיות במשקל מתאים שמסוגלות להעביר סחורות בנפח המותאם למשקלן וכאלו הנותנות מענה לצרכי ההובלה. משאיות למכירה חדשות מתוצרת איסוזו או משאיות איסוזו יד 2 שמתאימות לדרכים עירוניות הינן בעלות צריכת דלק טובה, יחסית, ובנוסף, בעלות כושר תמרון מעולה. מבחינים במשאיות עם מרכב סגור ואחרות עם ארגזי קירור ועוד. משאיות כבדות יותר תהיינה בעלות מנועים בעלי נפח גדול ומיועדות להעברת סחורות כבדות למרחקים ארוכים. יש משאיות כבדות המגיעות עם מנועים ומערכות הילוכים שמאפשרות חיסכון משמעותי בדלק.

שיטות לחיסכון בדלק

יש משאיות אשר מיוצרות עם פנים לחיסכון בדלק ושווה לרכוש אותן. כאלו הן  משאיות שמורכבות בהן דפלקטורים (מסיטי רוח) שמסוגלים לחסוך אלפי ליטרים בשנה. מומלץ לרכוש משאית יד 2  או חדשה החסכוניות בדלק עבור הובלות של תכולת דירות, של מטענים קלים, של מטענים בעלי משקל נמוך ועוד. משאית קטנה, יחסית, תצליח לסחוב היטב את המטען גם בדרכים הרריות, תעמוד במשימה בהצלחה ותבצע אותה עם מינימום הוצאות דלק. יש פעולות שהנהגים יכולים לעשות בעצמם בעת הנסיעה או בעת תחזוקת המשאית. מדובר על שימוש בתוספי דלק שתפקידם הינו לנקות את המנועים. בעירת הדלק נעשית נקייה יותר ולכן, יש חיסכון בצריכה. שימוש בתוספים נעשה אחת לכמה אלפי קילומטר בהתאם לסוג התוסף ולצורך. מילוי צמיגי אוויר במידה הנכונה חוסך בדלק. תדלוק עצמי ומועדון צרכנות יכול להוזיל עלויות רכישת דלק.

משאיות איסוזו

מבחינים במשאית מדגמים שונים מבית איסוזו. בקלות ניתן להתקין מנועי בנזין ודיזל ואילו בכבדות והבינוניות מנועי דיזל. חברת איסוזו מייצרת את הרכיבים המרכזיים דוגמת המנוע, תיבות ההילוכים, תא הנהג והסרנים בכוחות עצמה והדבר מאפשר גמישות בתכנון ובייצור. אחד המאפיינים הבולטים שלה הוא ייצור מנועים בעלי הספק מיוחד של 240 כוח סוס מבלי להגדיל את נפח המנוע. לעובדה זאת יש חשיבות משמעותית בחיסכון בצריכת דלק. חלק בלתי נפרד ממערכת התנועה הינה תיבת ההילוכים. משאיות סומו 14 ו 12 טון של איסוזו מגיעות עם אופציה לתיבת ניסטרוניק 2 לחסכון בדלק וכדאי לנצל זאת. בעת נסיעה במהירויות גבוהות מתאמץ המנוע כדי להתגבר על התנגדות האוויר לתנועת הרכב. דגמי איסוזו השונים מגיעים עם מסיטי רוח תקניים (דפלקטורים) שמשפרים את האווירודינאמיות שלהן. מומלץ לרכוש משאיות מבית איסוזו איכותיות וחסכוניות הנותנות תמורה טובה להשקעה. לחברה המשווקת יש רשת מוסכים הפרוסה בכל הארץ לצורך טיפולי תחזוקה מעולים.

article image

משאיות סומו קירור

משאית קירור היא משאית שעל השלדה שלה מורכבת יחידת קירור. משאיות קירור נחשבות לסוג משאיות פופולרי מאוד, ומשרתות בתי-עסק ממגזרים שונים בתעשייה. כיצד תוכלו לבחור נכון את משאית הקירור הבאה שלכם, מהי החשיבות של משאית קירור ומה הם הדגמים והמשקלים הקיימים?
להמשך קריאה
article image

יתרונות של קניית משאית יד שניה דרך איסוזו

המשאיות של איסוזו נחשבות למשאיות הטובות ביותר בעולם, ומגיעות במגוון משקלים ולמגוון רחב של שימושים – החל מהובלת רהיטים ועד להובלה בקירור. רכישת משאית יד שניה דרך היבואן הרשמי של חברת איסוזו בישראל היא חוויה יוצאת דופן בהיבטי שירות ואחריות.
להמשך קריאה
article image

6 טיפים לקניית משאית יד שניה בצורה בטוחה

רוצים לדעת מה חשוב לבדוק לפני רכישת משאית יד שניה? ברכישה של משאיות יד שניה יש לא מעט פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, היכנסו למאמר לקריאת הטיפים החשובים ביותר ברניית משאית יד שנייה
להמשך קריאה
article image

חדש בישראל! אתר סחר לרכישת משאיות ישירות מהיבואן

מפיצת איסוזו משאיות, יוניברסל משאיות ישראל, השיקה אתר סחר לרכישת משאיות אונליין. באתר מוצגות מגוון רחב של משאיות איסוזו יד שנייה, שנמכרות ישירות מהיבואן. הלקוח יכול לבחור לו בקלות ובנוחות את המשאית המתאימה ביותר לעסק שלו. לדברי יוניברסל, אחד החידושים המעניינים באתר הסחר, שכל המשאיות מוצגות בשקיפות מלאה עם  היסטוריית הטיפולים שלהם, כך שכל לקוח יכול לצפות בהיסטוריית הטיפולים, מהרגע שהמשאית עלתה על הכביש.
להמשך קריאה
article image

משאיות בטוחות - איסוזו עושים סדר בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החמים שעל הפרק, והמדינה עושה מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות דרכים. כשמשאיות וכלי רכב כבדים אחרים מעורבים בתאונה, זה בדרך כלל מסתיים באסון – זה מוביל אותנו לחשיבות הגבוהה של בטיחות ומיגון המשאית עליה אנחנו נוהגים ראיון עם יניב ויסברג - מנהל מחלקת שירות ותמיכה טכנית - בנושא הבטיחות של משאיות איסוזו
להמשך קריאה