איזו משאית וארגז מתאימים לעסק שלך?

רכישת משאית חדשה או משאית יד 2 אינה עניין של מה בכך, יש מגוון של דגמים, משקלים ומרכבים (ארגזים) של משאיות.
לכל עסק, ההתאמה של המשאית היא בהתאם לשימוש הרצוי. לכן תרם ההחלטה איזו משאית ומרכב לרכוש, חשוב לקבל ייעוץ מגורם מקצועי ולשאול את השאלות הרלוונטיות, כגון: סוגי ההובלה והמטענים, כושר העמסה, מגבלות תקציב, עלויות תפעול ותחזוקה של המשאית, מערכות בטיחות ועוד.
בכתבה הבאה, רכזנו עבורכם את סוגי המרכבים הנפוצים כיום בשוק הישראלי.

משאית בעלת מרכב ארגז מסוג וילונות

משאית בעלת ארגז מסוג וילונות מבטיחה פריקה והעמסת מטענים באופן נוח ומהיר, זהו דגם פופולרי ונפוץ, יש אלפי משאיות הנעות בכבישי המדינה בעלות מרכב מסוג וילונות, בעיקר משאיות קלות ובינוניות. בין השימושים הנפוצים למשאית בעלת ארגז וילונות – הובלת דירות ומשרדים, רהיטים, מוצרי מזון, מוצרי חשמל וכדומה.
בעת רכישת משאית עם מרכב ארגז מסוג וילונות חשוב לשים לב לרצפת המרכב – מתכת 37ST בעובי 4-6 מ"מ או רצפת אלומיניום בעלת משקל סגולי נמוך, עובי וילון ה-PVC, עדיף וילון בעובי של לפחות 900 גרם למ"ר, איכות מותחני הנעילה, נוחות השימוש והסטת הווילון, גג המרכב ועמידותו. כמו כן, ניתן לרכוש משאית בעלת ארגז מסוג וילונות מנירוסטה עם אבטחת נעילה וכושר סגירה גבוה.

משאית איסוזו של ונטה

משאית בעלת מרכב ארגז קירור

משאית בעלת ארגז קירור מיועדת בעיקר להובלת מוצרי מזון המחייבים קירור או הקפאה במהלך ההובלה. ניתן לרכוש את המשאית עם ארגז קירור מובנה הכולל שכבת בידוד ויחידת קירור עצמאית או על המנוע. ניתן לרכוש את המשאית ולבנות את המרכב בארץ, בהתאמה מושלמת לצורכי הלקוח ודרישותיו הייחודיות.
לדגם זה יתרונות רבים כמו כושר תמרון גבוה, תפעול פשוט, אמינות, כושר העמסה גבוה, חיסכון בהוצאות תפעול ואפשרות להוביל מגוון מוצרי מזון בקירור או בהקפאה, בבטחה וללא חשש. כאשר מחפשים משאית קירור למכירה יש לשים לב לפרמטרים כמו איכות חומרי האיטום, רצפת המרכז וכושר הבידוד שלה, דלתות המרכז ונוחות התפעול שלהן, התאמה לתקנים אירופאים מחייבים להובלת מזון ומטענים בקירור, מסגרת המרכב, אווירודינמיות בעת נסיעה, משקל המרכב והגנה מפני חדירת קרני שמש, חום, אבק, לכלוך ומים.

משאית בעלת מרכב ארגז יבש/סגור

משאית בעלת ארגז יבש/סגור מיועדת בעיקר להובלת רהיטים ותכולת דירות ומשרדים, היא מתאימה גם להובלות של מוצרי חשמל, מטענים המחייבים הגנה מפני אבק, לחות ומים וכדומה. ארגז סגור המכונה גם ארגז יבש, מבטיח הגנה מקסימלית על התכולה בארגז מפני מים, לכלוכים שונים הנישאים ברוח, נזקי קרינת השמש והגנה מפני גניבות, מכות למטען ונזקים אחרים.
בעת רכישת משאית בעלת מרכב יבש/סגור חשוב לשים לב לפרמטרים הבאים: חומרי הגלם מהם מייצרים את מעטפת המרכב, סוג רצפת המרכב (מתכת, אלומיניום, עץ) כולל משקל הרצפה ועמידותה, גג המרכב ועמידותו בפני נזקי מזג האוויר, איכות הבידוד והאיטום, תאורת פנים חסכונית, סוג דלתות המרכב ועמידותן כולל הגנה מוחלטת מפני חדירת מים ולכלוכים, איכות המסגרת האחורית וחומר הגלם ממנה היא עשויה, וכמובן משקל המרכב והתאמתו לסוג המשאית ולמידות הארגז.

משאית איסוזו למכירה

משאית בעלת מרכב ארגז פתוח/פלטה

משאית בעלת ארגז פתוח/פלטה מיועדת בעיקר להובלת מתכות, חומרי בנייה, תוצרת חקלאית, צינורות ומגוון מטענים נוספים. היא מתאימה גם להובלת בלוני גז, עצים וכדומה. הארגז עשוי ממתכת עמידה וקשיחה העמידה בפני נזקי מזג האוויר, לרבות קורוזיה, הארגז אינו כולל גג לכן ניתן לבחור רצפת עץ הנחשבת לפתרון משתלם בגלל המראה היוקרתי והמשקל הנמוך בהשוואה לחלופות.
בעת רכישת משאית בעלת ארגז פתוח/פלטה חשוב לשים לב לפרמטרים כמו סוג הרצפה, משקלה ועמידותה, כושר העמסה, אפשרות קשירת מטענים על הארגז לצורך נסיעה בטוחה, נוחות הפריקה וההעמסה ועוד.

משאית איסוזו ללא ארגז

משאית שלדה

משאית שלדה, מאפשרת להרכיב מרכב בהתאמה מושלמת לצורכי הלקוח וסוג המטענים שעליו להוביל. משאית שלדה קלה יותר מדגמים אחרים, היא מבטיחה נוחות וחיסכון משמעותי בעלויות התפעול, ללא צורך להתפשר על גודל המטען. זו משאית מתקדמת עם שלדה חזקה ודינמית המספקת יציבות ושליטה ברמה גבוהה במיוחד, השלדה קלה להתאמה ולהכנת מרכבים שונים וייחודיים.
משאית שלדה מתאימה לשימושים רבים, לרבות הובלת מטענים כבדים כמו חומרי בנייה, מכולות, כלי רכב וציוד הנדסי כבד, וכן מגוון מטענים כבדים וגדולים נוספים. ניתן לחבר לשלדת המשאית מנוף או ציוד אחר בהתאם לצורך, מיכלי דלק נוספים, וניתן לרכוש משאית עם שלדת ראש גורר.

משאית בעלת יחידת קירור עצמאית

משאית בעלת יחידת קירור עצמאית מיועדת להובלת סחורות ומטענים המחייבים קירור, לדוגמה תוצרת חקלאית, מוצרי מזון (חלב, ביצים, ירקות, בשר וכדומה), תרופות ועוד. ניתן לרכוש משאיות עם רמפה להטענה ולפריקה נוחה ובטוחה, לרוב יש גם דלת צד לגישה מהירה לסחורה הנמצאת בקירור.
חשוב לשים לב לגודל ארגז הקירור והתאמתו למרכב המשאית, משקל ארגז הקירור, כושר העמסה, בידוד, איטום, עמידות בפני נזקי מזג האוויר, איכות המנוע ותפוקתו, הוצאות תפעול של יחידת הקירור העצמאית, בטיחות ונוחות העבודה, וכמובן טווח טמפרטורות של יחידת הקירור.

משאית בעלת יחידת קירור על המנוע

משאית בעלת קירור על המנוע מיועדת למגוון שימושים והובלה בקירור של מוצרים שונים. מנוע המשאית חייב לפעול על מנת לקרר את הסחורה בארגז, לכן הרכב מצויד במנוע חזק ויעיל. חשוב לשים לב לגודל ומשקל ארגז הקירור, כושר העמסה, עלויות תפעול, איכות הבידוד והאיטום של ארגז הקירור, הספק יחידת הקירור על המנוע, טווח טמפרטורות קירור ועוד.

 

למאמר הבא:

מהן משאיות היד שנייה הכי זולות או משתלמות כלכלית?

article image

משאיות סומו קירור

משאית קירור היא משאית שעל השלדה שלה מורכבת יחידת קירור. משאיות קירור נחשבות לסוג משאיות פופולרי מאוד, ומשרתות בתי-עסק ממגזרים שונים בתעשייה. כיצד תוכלו לבחור נכון את משאית הקירור הבאה שלכם, מהי החשיבות של משאית קירור ומה הם הדגמים והמשקלים הקיימים?
להמשך קריאה
article image

יתרונות של קניית משאית יד שניה דרך איסוזו

המשאיות של איסוזו נחשבות למשאיות הטובות ביותר בעולם, ומגיעות במגוון משקלים ולמגוון רחב של שימושים – החל מהובלת רהיטים ועד להובלה בקירור. רכישת משאית יד שניה דרך היבואן הרשמי של חברת איסוזו בישראל היא חוויה יוצאת דופן בהיבטי שירות ואחריות.
להמשך קריאה
article image

6 טיפים לקניית משאית יד שניה בצורה בטוחה

רוצים לדעת מה חשוב לבדוק לפני רכישת משאית יד שניה? ברכישה של משאיות יד שניה יש לא מעט פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, היכנסו למאמר לקריאת הטיפים החשובים ביותר ברניית משאית יד שנייה
להמשך קריאה
article image

חדש בישראל! אתר סחר לרכישת משאיות ישירות מהיבואן

מפיצת איסוזו משאיות, יוניברסל משאיות ישראל, השיקה אתר סחר לרכישת משאיות אונליין. באתר מוצגות מגוון רחב של משאיות איסוזו יד שנייה, שנמכרות ישירות מהיבואן. הלקוח יכול לבחור לו בקלות ובנוחות את המשאית המתאימה ביותר לעסק שלו. לדברי יוניברסל, אחד החידושים המעניינים באתר הסחר, שכל המשאיות מוצגות בשקיפות מלאה עם  היסטוריית הטיפולים שלהם, כך שכל לקוח יכול לצפות בהיסטוריית הטיפולים, מהרגע שהמשאית עלתה על הכביש.
להמשך קריאה
article image

משאיות בטוחות - איסוזו עושים סדר בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החמים שעל הפרק, והמדינה עושה מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן מקרים של תאונות דרכים. כשמשאיות וכלי רכב כבדים אחרים מעורבים בתאונה, זה בדרך כלל מסתיים באסון – זה מוביל אותנו לחשיבות הגבוהה של בטיחות ומיגון המשאית עליה אנחנו נוהגים ראיון עם יניב ויסברג - מנהל מחלקת שירות ותמיכה טכנית - בנושא הבטיחות של משאיות איסוזו
להמשך קריאה